ABAX Driver
ABAX ASJobbrelatertVerifisert

- 135.00 Anmeldelser
- 3,7
- Nedlastinger
- 100 000+
- Pris
- Free
Skjermbilder









Analyse av Appwesome
For meg handler en god kjørebok ikke bare om å registrere hvor bilen har vært. Den må også gjøre det enkelt å rydde opp etter en travel dag, skille arbeidskjøring fra private turer og dele riktig informasjon med jobben. ABAX Driver er laget for nettopp arbeidsrelatert kjøring, og jeg synes den passer best for folk som allerede fører mange turer i jobbsammenheng og vil slippe å stole på hukommelsen.
Hvem får mest ut av den?
Jeg ville først vurdert appen hvis du bruker bil i arbeid og stadig må dokumentere turene dine, enten du kjører mellom kunder, arbeidssteder eller møter. Den kan også være aktuell for en arbeidsgiver som ønsker at ansatte sender inn kjørebokinformasjon på en mer samlet måte. ABAX AS står bak appen, og den inngår i en arbeidsrelatert kategori snarere enn å være en generell reiseplanlegger for fritidsbruk.
Behovet er likevel forskjellig fra sjåfør til sjåfør. Hvis du bare kjører privat og sjelden trenger å holde oversikt, kan en enkel notatløsning være tilstrekkelig. Hvis du derimot bruker bilen ofte i jobben, er den praktiske gevinsten først og fremst at turene kan håndteres løpende i stedet for å rekonstrueres fra kalenderen, meldinger og kvitteringer senere.
En arbeidsdag i praksis
Tenk deg en dag med et tidlig kundebesøk, et stopp på kontoret og et siste oppdrag et annet sted. Når dagen er full, er det lett å glemme nøyaktig når en tur startet, eller om et mellomstopp hørte til arbeid eller privat bruk. En automatisk kjørebok kan redusere den typen etterarbeid, men jeg ville likevel satt av et øyeblikk til å kontrollere kategoriseringen før jeg sender inn oversikten. Automatisering hjelper med registreringen; den kan ikke vite hva formålet med hver tur var.
Et nyttig arbeidsmønster er å gjøre kontrollen til en fast del av avslutningen på dagen eller uken. Se gjennom turene mens rekkefølgen fortsatt er fersk, rett opp eventuelle feil og del kjøreboken når den er klar. Det er ofte lettere enn å forsøke å skille jobbkjøring fra private ærender flere uker senere. Jeg ville også avklart med arbeidsgiveren hvordan turene skal kategoriseres, slik at dere bruker samme praksis.
Der den skiller seg fra enklere alternativer
Sammenlignet med å føre turene i et regneark eller på papir, er hovedideen her at registrering og deling samles i en mobil arbeidsflyt. Et manuelt skjema kan være mer fleksibelt og krever ikke at man lærer seg en ny app, men det er avhengig av at du husker å skrive inn hver tur. En kalender kan hjelpe med å forklare hvor du skulle, men er ikke nødvendigvis en kjørebok. For den som har mange arbeidsreiser, er det nettopp dette skillet som gjør en dedikert løsning mer interessant.
ABAX Driver bør likevel ikke forveksles med en fullverdig navigasjonsapp. Ruteplanlegging og trafikkoversikt kan være nyttig som støtte, men hvis det viktigste for deg er detaljert navigering, alternative ruter eller trafikkvarsler, ville jeg brukt et verktøy som er laget spesielt for det. Her er kjøredokumentasjonen kjernen; andre funksjoner bør ses som tillegg, ikke som en grunn til å velge den fremfor en spesialisert karttjeneste.
Andre artikler å lese
Alle artikler
Google Kalender gjør en travel uke lettere å holde oversikt over
En god kalender gjør mer enn å lagre avtaler. Google Kalender er på sitt beste når den gjør en travel uke forståelig, uten å kreve oppmerksomhet hele tiden.
Les artikkelen: Google Kalender gjør en travel uke lettere å holde oversikt over
Among Us holder mistanken levende, men kan det vare?
Et sosialt mysterium ble et globalt samlingspunkt fordi hver runde lager en ny historie. Men kan mistanke, små løgner og raske avstemninger holde på spillerne over tid?
Les artikkelen: Among Us holder mistanken levende, men kan det vare?Hva du bør avklare før du begynner
Et naturlig spørsmål er om appen kan brukes alene. Den er gratis å laste ned og har PEGI 3-merking, men den mest relevante nytten avhenger av hvordan arbeidsplassen håndterer kjørebøker og ABAX-løsninger. Jeg ville derfor undersøkt med arbeidsgiveren om dere allerede bruker ABAX, og hvordan innsendte turer skal behandles. Det kan spare deg for å registrere informasjon på en måte som ikke passer med rutinene på jobben.
Et annet spørsmål gjelder hva du bør gjøre hvis en tur blir registrert feil eller mangler. Den trygge vanen er å gå gjennom oversikten jevnlig og korrigere det du oppdager mens du fortsatt husker turen. Ikke legg til grunn at automatisk GPS-registrering alene gir en feilfri rapport: posisjon viser bevegelse, mens du selv kjenner hensikten med turen. Det skillet er særlig viktig når en dag inneholder både arbeid og private stopp.
Appen har en gjennomsnittlig vurdering på 3,7 fra rundt 2,1 tusen vurderinger, og den er lastet ned over 100 tusen ganger. Jeg leser det som tegn på at den har nådd mange som trenger en mobil kjørebok, men ikke som garanti for at arbeidsflyten passer alle. Den er gratis, har aldersmerking PEGI 3, og versjon 11.18.0 krever minst iOS 9. Hvis telefonen din oppfyller dette, er det likevel organiseringen på jobben og hvor ofte du kjører i arbeid som bør veie tyngst i valget.
Utvikleren ABAX AS har hatt appen ute siden 25. august 2011. Den lange historikken kan være relevant for bedrifter som allerede kjenner ABAX, men jeg ville fortsatt vurdert appen ut fra dagens behov: Hvor ofte kjører du i jobb, hvem skal motta kjøreboken, og hvor mye oppfølging forventes av deg? Den blir mest nyttig når svarene passer med en fast rutine for gjennomgang og deling.
Hvis du trenger full kontroll over hver tur, men ikke ønsker at arbeidsgiveren skal ha innsyn, bør du først undersøke hvordan deling fungerer i din arbeidssituasjon. Det er også et dårlig valg hvis du forventer at appen automatisk skal avgjøre om en tur er privat eller arbeidsrelatert. Den kan gjøre dokumentasjonsarbeidet lettere, men ansvaret for å kontrollere at opplysningene gir mening, ligger fortsatt hos brukeren.
Tilgjengelighet i en travel kjørehverdag
Tilgjengelighet handler her også om når og hvordan du må bruke telefonen. Jeg ville ikke forsøkt å registrere eller sortere turer mens jeg kjører. Gjør heller gjennomgangen når bilen står parkert, eller ved slutten av dagen. Det er både en tryggere vane og en enklere måte å kontrollere detaljer på uten tidspress.
Lesbarhet og navigering
Det første slo meg når jeg lastet ned ABAX Driver, var hvor enkel og intuitiv den er å bruke. Grensesnittet er rent og oversiktlig, noe som gjør det lett å navigere mellom de ulike funksjonene. Du trenger ikke å være en teknologiekspert for å få mest mulig ut av denne appen, noe som er et stort pluss i min bok.
Den typen oversikt kan være en fordel hvis du foretrekker tydelige arbeidssteg fremfor å lete gjennom mange menyer. Samtidig vil opplevelsen av lesbarhet variere med skjermstørrelse, syn og personlige innstillinger på telefonen. Hvis du bruker større tekst eller andre visningsinnstillinger, ville jeg kontrollert at turdetaljer fortsatt er lette å lese før du gjør appen til en fast del av arbeidsrutinen.
Motoriske og sensoriske hensyn
Automatisk registrering kan være nyttig for personer som synes det er krevende å skrive ned detaljer etter hver eneste tur. Den reduserer behovet for å huske på et manuelt notat idet du kommer fram, men erstatter ikke kontrollen av turens formål. For en sjåfør med begrenset håndbevegelighet kan det være en fordel å samle gjennomgangen til ett rolig tidspunkt, heller enn å gjøre mange små justeringer i løpet av dagen.
GPS-basert registrering gjør også at appens verdi er knyttet til telefonens plassering og til at turene kan tolkes riktig i etterkant. Det er derfor lurt å kontrollere at forventningene dine passer med måten du kjører på, særlig hvis du ofte går mellom korte stopp, privatkjøring og arbeidsoppdrag. Jeg ville ikke basert en viktig rapport på at automatikk alene fanger hele sammenhengen.
Når forholdene rundt deg endrer seg
Appen er mest praktisk når du kan se på skjermen i ro og mak, for eksempel før arbeidsdagen starter eller etter at bilen er parkert. I sterkt sollys, med hansker eller når du er sliten, kan små detaljer på en mobilskjerm være vanskeligere å håndtere. En enkel løsning er å utsette sortering og deling til du har tid og gode forhold, i stedet for å presse gjennom oppgaven mellom to stopp.
For arbeidstakere som deler bil eller bytter kjøretøy, blir rutinen rundt hvem som registrerer hvilken tur ekstra viktig. Jeg ville avklart dette på arbeidsplassen før første uke, slik at turer ikke blir oversett eller ført av feil person. Appen kan hjelpe med dokumentasjonen, men tydelige rutiner mellom kolleger er det som gjør oversikten forståelig.
Begrensninger som er verdt å ta på alvor
Den viktigste friksjonen er at automatisk sporing ikke kan kjenne intensjonen bak en kjøretur. En av hovedfunksjonene i appen er kjøreboken. Denne funksjonen lar deg automatisk registrere alle turene dine, noe som kan spare deg for mye tid og papirarbeid. Du kan enkelt kategorisere turene som enten jobbrelaterte eller private, som gjør det lettere å holde oversikt over kjøregodtgjørelsen dine.
Jeg ble også imponert over hvor nøyaktig appen var når det kom til GPS-sporing. Dette gjør det enkelt å dokumentere hver eneste tur, og du slipper å bekymre deg for å glemme å skrive ned en tur igjen. I tillegg kan du bruke appen til å planlegge ruter og få en oversikt over trafikkforhold, noe som kan være gull verdt når du er ute på veien.
Det betyr ikke at jeg ville sluttet å kontrollere kjøreboken. Hvis du kjører gjennom områder der du ofte stopper, eller kombinerer jobb og private ærender, kan det være nødvendig å bruke litt tid på å få oversikten riktig. Den konkrete gevinsten er færre detaljer å huske fra bunnen av, ikke at du aldri trenger å følge med.
Arbeidsflyt med arbeidsgiver og ABAX
ABAX Driver tilbyr også noen spennende integrasjonsmuligheter. Den kan kobles til andre ABAX-produkter, som for eksempel kjøretøysporing og elektroniske kjørebøker, for å gi deg en helhetlig løsning. Dette kan være spesielt nyttig for bedrifter som ønsker en mer strømlinjeformet håndtering av sine flåter.
En annen ting som er verdt å nevne, er at appen har en funksjon som lar deg dele kjøreboken din med arbeidsgiveren din direkte fra appen. Dette er en funksjon jeg tror mange vil sette pris på, da det kan spare mye tid i kommunikasjonen mellom sjåfør og arbeidsgiver.
For en enkeltperson som kun vil lagre egne turer, kan slike delingsmuligheter være mindre viktige enn enkel eksport eller privat arkivering. For en arbeidsplass med felles rutiner kan deling derimot spare begge parter for separate meldinger og manuell sammenstilling. Før du starter, ville jeg funnet ut hvem som følger opp rapporten, hvor ofte den skal sendes, og hva arbeidsgiveren forventer at du kontrollerer.
Hvem bør velge en annen løsning?
Hvis du bare trenger å planlegge en tur, er en navigasjonsapp vanligvis et bedre valg. Hvis du fører svært få arbeidsreiser, kan en enkel kalenderpåminnelse eller et skjema være nok. Og hvis du ikke ønsker at kjøreturer skal registreres med GPS, bør du undersøke arbeidsplassens alternativer før du tar i bruk en løsning bygget rundt automatisk registrering. Det handler ikke om at én metode passer alle, men om å velge arbeidsflyten du faktisk er komfortabel med.
For sjåfører som trenger både dokumentasjon og trafikkstøtte, kan det også være mer praktisk å bruke ABAX Driver sammen med et eget navigasjonsverktøy enn å forvente at én app skal gjøre begge deler like godt. Det gir en tydelig arbeidsdeling: bruk kjøreboken til å holde orden på turene, og navigasjonsappen når du trenger veivalg. Ulempen er at du må forholde deg til to verktøy, så dette passer best når dokumentasjon er et reelt tilbakevendende behov.
En mer inkluderende arbeidsrutine
Etter å ha brukt ABAX Driver over en periode, må jeg si at jeg er ganske fornøyd. Appen leverer det den lover, og gjør hverdagen litt mindre stressende for oss som tilbringer mye tid bak rattet. Den automatiske kjøreboken og GPS-sporingen er spesielt nyttige funksjoner som gjør det verdt å gi denne appen en sjanse.
For meg er den beste måten å få nytte av den på å kombinere automatisk registrering med en kort, fast kontrollrutine. Det gjør appen mindre avhengig av at du husker små detaljer mens du er på farten, samtidig som du beholder ansvaret for at arbeids- og privatturer blir skilt riktig. Hvis du har andre behov for lesbarhet eller betjening, er det verdt å teste arbeidsflyten i ditt eget tempo før du lover å bruke den hver dag.
Alt i alt, om du er en yrkessjåfør eller bare ønsker bedre kontroll over dine kjøreturer, vil jeg anbefale å gi ABAX Driver en test. Det kan virkelig gjøre en forskjell i hvordan du organiserer og dokumenterer kjøreturene dine. Last den ned og prøv selv – jeg tror du vil bli positivt overrasket!
Min vurdering for ulike behov
Med en gjennomsnittlig vurdering på 3,7 fra rundt 2,1 tusen vurderinger og over 100 tusen installasjoner har appen et tydelig publikum, men slike tall sier ikke om den passer akkurat din arbeidsplass. Den er gratis, har PEGI 3-merking og er utviklet av ABAX AS. Den ble lansert 25. august 2011; versjon 11.18.0 krever iOS 9 eller nyere. For meg er det nyttig bakgrunn, men den avgjørende testen er om rutinen for kjørebok og deling faktisk passer med arbeidshverdagen din.
Jeg ville anbefalt den til ansatte som ofte kjører i jobben, ønsker mindre manuelt etterarbeid og har en arbeidsgiver som kan bruke kjøreboken. Jeg ville vært mer tilbakeholden hvis du bare trenger privat kjørehistorikk, ønsker en ren navigasjonsløsning eller vil unngå GPS-basert registrering. Min konklusjon er derfor positiv, men avgrenset: appen kan gjøre arbeidskjøring enklere å dokumentere når brukeren fortsatt tar seg tid til å kontrollere turene og arbeidsplassen har tydelige rutiner.
Høydepunkter
- Enkel å bruke og navigere.
- Gir sanntids sporing av kjøretøy.
- Forbedrer flåtestyring effektivt.
- Tilbyr omfattende rapporteringsfunksjoner.
- Integreres godt med andre systemer.
Begrensninger
- Noen funksjoner kan være kostbare.
- Krever konstant internettforbindelse.
- Kan oppleves som teknisk for nybegynnere.
- Begrenset offline funksjonalitet.
- Ikke alle funksjoner tilgjengelige i alle land.
Ofte stilte spørsmål
01Hva er ABAX Driver, og hva gjør appen?
ABAX Driver er en app designet for å hjelpe sjåfører med å administrere kjøretøyflåten sin mer effektivt. Den tilbyr funksjoner som GPS-sporing, kjørebokføring og kjøretøyvedlikehold. Appen er spesielt nyttig for bedrifter som ønsker å optimalisere flåtestyringen og redusere kostnader.
02Hvordan installerer jeg ABAX Driver på min enhet?
For å installere ABAX Driver, besøk App Store eller Google Play Store på din enhet. Søk etter 'ABAX Driver', og trykk på 'Installer'. Når installasjonen er fullført, åpne appen og følg instruksjonene for å sette opp kontoen din og koble til dine kjøretøy.
03Er ABAX Driver kompatibel med alle typer kjøretøy?
ABAX Driver er kompatibel med de fleste kjøretøytyper, inkludert biler, lastebiler og varebiler. For å sikre kompatibilitet, anbefales det å sjekke med ABAX supportteamet eller gjennomgå dokumentasjonen som følger med appen for spesifikke krav til kjøretøyet ditt.
04Hva er kostnadene assosiert med bruk av ABAX Driver?
ABAX Driver kan ha forskjellige abonnementsmodeller basert på funksjonalitet og antall kjøretøy i flåten din. Det er viktig å kontakte ABAX direkte eller besøke deres nettside for å få detaljert informasjon om priser og tilgjengelige pakker som passer dine behov.
05Hvordan sikrer ABAX Driver personvernet mitt?
ABAX Driver tar personvern på alvor ved å bruke kryptering og sikre servere for å beskytte dine data. Brukere kan også administrere sine egne personverninnstillinger i appen. For mer detaljert informasjon, kan du lese deres personvernerklæring eller kontakte deres kundestøtte.